دانشکده بهداشت
۱۳۹۹ يکشنبه ۱۸ خرداد
br ENGLISH
درباره دانشكده


  
 

 دانشكده بهداشت دانشگاه علوم پزشكي مازندران از سال 1350 با عنوان آموزشگاه عالي بهداشت مدارس با پذيرش دانشجو در مقطع كارداني رشته بهداشت مدارس آغاز به كار كرد. از سال 1362 با عنوان آموزشكده عالي بهداشت عمومي و سپس از سال 1368 تحت عنوان آموزشكده بهداشت محيط به كار خود ادامه داد. ساختار دانشكده بهداشت، بطور رسمي از سال 1371 تاسيس و آغاز به فعاليت نمود. اين دانشكده از سال1384، در مجتمع پيامبراعظم(ص)، واقع در هفده كيلومتري جاده دريا مستقر شد. اين دانشكده  به عنوان مركز قطب علمي شمال كشور، با بهره گيري از اساتيد مجرب و توانمند، نقش مهمي در تعليم و تربيت كارشناسان و متخصصان بهداشتي در رشته هاي مختلف علوم بهداشتي، در سطح كشور ايفا مي كند.

دانشكده بهداشت هم اكنون در مقطع كارشناسي داراي  رشته‌هاي بهداشت محيط، بهداشت حرفه‌اي، بهداشت عمومي (پيوسته و ناپيوسته)؛ و در مقطع كارشناسي ارشد داراي رشته هاي بهداشت محيط، بهداشت حرفه‌اي، ارگونومي، حشره شناسي پزشكي و مبارزه با ناقلين، آمار زيستي و مديريت خدمات بهداشتي ودرماني مي باشد. در مركز تحقيقات علوم بهداشتي، مستقر در دانشكده، دانشجويان دكتراي پژوهش محور در گرايش‌هاي مختلف (حشره شناسي، بهداشت محيط، بهداشت حرفه‌اي، مديريت نظام سلامت) مشغول به پژوهش و تحصيل مي باشند.

دانشكده بهداشت بر آن است تا با فراهم آوردن زمينه لازم براي توسعه كمي و كيفي آموزش و پژوهش، توسعه تحصيلات تكميلي و دوره‌هاي بين رشته‌اي، راه اندازي دوره هاي دكتراي آموزش محور (بهداشت محيط، آمار زيستي، بهداشت حرفه اي، مديريت نظام سلامت)، توسعه تحقيقات كاربردي، گسترش ارتباطات علمي و پژوهشي با ديگر دانشگاه‌ها و موسسات علمي داخل و خارج از كشور؛ در جهت حل معضلات بهداشتي، تربيت نيروي انساني كارآمد و متخصص  و توليدعلم و فناوري در سطح قطب كشور و منطقه گام‌هاي موثري بردارد.

 
 
1398/03/05
Powered by DorsaPortal